KOLA - ÖTZTÁLSKÉ ALPY 21. – 23.7. 2006 

 

PASSO ROMBO ( TIMMELSJOCH ) / 2509 m. /, AMBERGER HÜTTE  / 2135 m. /

Fotogalerie k nahlédnutí zde

 

1. Den: sraz u Johna, nakládáme kola, pak sraz u Trávů, čekáme na Aldu. Scharnitz – pauza, pak Brenner, ( 8 € + 1 € dálnice ). Dojíždíme na sedlo Jaufenpass – Passo Giovo / 2099 m. /, kde nocujeme v autě, jelikož fouká vítr.

2. Den: pokračujeme autem dolů do St. Leopardu/ 688 m. /, kde necháváme auta u stadionu. Odtud již pokračujeme na kolech směr na Moos, hned se začíná celkem stoupat. Nejedeme po hlavní silnici, ale lesem paralelní cestou. Ve vesnici Platt / 1140 m. /, špatně odbočuji a místo toho, abych jel dolů, tak pokračuji nahoru doleva a zbytečně si zajíždím asi 300 výškových metrů… po zjištění, rychle sjíždím zpátky a ve vesnici Moos / 1007 m. /,  dojíždím ostatní a opět prudce stoupáme nahoru v serpentinách. Ted už jedeme po hlavní silnici do Rakouska. Všichni řidiči jsou velmi ohleduplní, občas i z auta fandí, je to úplně jiné, než u nás, prostě v Itálii sport číslo jedna. Po prudkém úseku se cesta trochu narovnává a stoupání se zmírňuje. Míjíme pár baráčků osady Hahnebaum / 1288 m. / a pak následuje několik nepříjemných tunelů, bez světla a blikačky nic moc. Za hospodou Schönau / 1716 m. /, se silnice opět prudce zvedá a je nepříjemné, že je vidět i kam se pojede – není to příjemný pohled. Následuje opět několik serpentin, které odebírají dost sil. Po vyjetí následuje další série serpentin a dlouhý tunel a již máme to nejhorší za sebou. Nyní již mírné stoupání a jsem v sedle Timmelsjoch ( Passo del Rombo ) / 2491 m. /. Fotím se u cedule, hned ke mě přibíhá jeden člověk a fotí mě. Pak jdu na pivo do hospody v sedle a venku na terase svačím. Pak na sebe navlíkám všechny věci a pouštím se na cestu zpátky – třicetikilometrový sjezd bude stát za to. Několikrát stavím, abych nechal odpočinout ráfky a na focení, jinak parádní sjezd. Pozor dávám v tunelech. Cestou potkávám ostatní. Když přijíždím na parkoviště, Alda a Kvido už vegetí u vína. Jdu se umýt do řeky a čekáme na ostatní. Pak se domlouváme a vyjíždíme zpátky do sedla autem a kus pod ním spíme v zatáčce. Večer malý večírek se zelenou a vodnicí.

3. Den: Lůdánek si dává zpátky do sedla výjezd jednou nohou ( sázka, kterou překvapivě vyhrává ) pak přejíždíme přes Mautstelle / 2171 m. /, kde platíme mýto 13 € a sjíždíme do Hochgurglu, poté přes Sölden do Längenfeld / 1206 m. /, auto necháváme před vesnicí a jedeme po lesní cestě, která je paralelní k silnici do Griesu. Hned první úsek nás prověří – stoupání 21 procent je opravdu výživné. V Griesu / 1569 m. /, silnice končí a pokračuje jen šotolinová cesta k chatě Amberger Hütte. Jedeme podél potoka k salaším Vord. Sultzalm / 1898 m. /, pořád dost prudce nahoru. Pak se vyjíždí na náhorní plošinu a údolí se otvírá, aby se opět zavřelo a poslední stoupání a údolí se opět otvírá u chaty Amberger Hütte / 2135 m. /. Tam chvilku pauza a sjíždím dolů do Griesu, potom již ne lesní cestou, ale po silnici zpátky do Längenfeldu. Čekáme s Kvidem na ostatní a pak odjezd domů.