Arco-květen / 1.-9.5.09 /

 Fotogalerie zde a Chudyho fotky zde

1. Den: Sraz na parkovišti na Locháči, přijíždíme pozdě. Naše auto jede v sestavě Chudy s Mončou, Brácha s kolem a já s kocovinou, jelikož jsme den před tím hráli divadlo, tak se večírek protáhl. Druhé auto jede v sestavě: Honza, Jarda, Pája a Jirka. Stavíme se ještě na menší nákup na benzínce ( pivo a známka ) a frčíme na Rozvadov. Po cestě se neděje skoro nic zajímavého, až na to, že kluky v druhém autě staví dálniční policie v Německu a docela důkladně Jardu prohledávají - asi nejsou zvyklý na metr dlouhé vlásky konipásky. Pak už jen po dálnici a v devět večer prijíždíme na oblíbené parkoviště, které je úplně narvané a skoro nemáme místo. Potkáváme dost známých, dáváme jedno pivko a jdeme spát.

2. Den: Vybírám si cestu Via Teresa - variante ( 5c, 16 délek ). Spolulezec je Chudy - na začátku pln elánu :-). Nastupujeme a první dvě délky nejsou úplně nejlehčí, asi ještě nejsme rozlezeni. Po dvou délkách se terén stává lehčím, ale Chudymu se dál nechce. První vícedýlkovka mu úplně nesedla. Ještě ho přemlouvám do čtvrté délky a víc s ním nehnu. Celkem nerad se vracím a slaňujeme. Jako omluvu se Chudy plácá přes kapsu a dole v baru platí piva. Čekáme až přijede brácha z kola a jedeme se dolézt do San Sira. Kluci lezli někde u Sarché.

3. Den: V plánu další vícedýlka na spravení chuti, raději po včerejšku vybírám cestu Man Ilia 4c ( 3c, 3b, 4b, 4c, 4b, 3c, 4c ). Jdu na to s Chudym ml. Cesta je lehoučká a jelikož je neděle, tak je tu i docela dost lidí. Nahoře u přeposledního štandu musím čekat pár metrů pod ním cca 15 min., než se uvolní jeden nýt ze šesti... Pak ještě přejíždíme do oblasti Val Lomasone, kde dáváme pár lehčích cest.

4. Den: Jedeme na průzkum do oblasti Croz De La Niere - Preore, kterou vybíráme tak, aby jsi tam zalezli všichni. Je to asi celkem nová a pěkná oblast. 

5.Den:  Dnes se rozhodujeme navšívit nějakou klasickou a vyhlášenou oblast. Vyhrává to Nago. Někdo si dává odpočinkový den a jelikož, je to zatím nejlepší lezení, tak dost lituje. Zkoušíme i nějaké těžší cesty, ale nějak bez úspěchu. Odpoledne jedem na koupačku k jezeru.

6.Den: Teresa mi nedává spát a tak jako posledního beru na vícedýlku Páju. Nakonec Jsme oba rádi, že jsme do toho šli. Parádní cesta, kterou máme v týdnu jen pro sebe a za pár hodin je posekáno. Ostaní lezou v obsasti Sysiphos. Odpoledne přejíždíme na parkáč, natahujeme lajnu, trošku popíjíme a odpočíváme.

7.Den: Máme tip na oblast Comano, ale tam se nám moc nedaří a tak to brzy balíme a jedeme na procházku po Arcu a po Rivě. Už se nám ani moc lézt nechce, máme toho docela dost...

8.Den: Jedem do oblasti Val D´Algone, kde nakonec padají největší hodnoty zájezdu. Sice nic moc, ale máme alespoň trochu radost. Na parkovišti je opět plno, přijelo dost lidí z Plzně, tak se trochu družíme. Druhé auto už jede domů dneska, my ještě zůstáváme.

9. Den: poslední možnost volíme La Golu, ale už se nám nechce, věšíme pár pytlů a v poledne jedem domů. Večer ještě závěrečné zhodnocení akce U Feřtů, kde vypalujeme všechny fotky.