ARCO / 19-22.6.08 /

 

Fotogalerie zde

1.Den: Sraz u Johna v 18:00 opouštíme Plzeň. Obvyklá trasa Mnichov - Insbruck - Trento. V autě se rozhodujeme, že první den dáme dvě dlouhé cesty, obě cca 250 metrů a obtížnost 5c. Na jedné benzínce ještě sledujeme jak Němci slaví postup do semifinále. Pak přejezd na oblíbené parkoviště a v 1 zalézáme do spacáků.

2.Den: Vstáváme v půl 9, v noci ještě dorazil Hop se Standou, tak společně snídáme a pak vyrážíme do Sarche. Víťa s Míšou jdou lézt nějaké krátké cesty, já s Johnem a Brouk s Klárou jdeme pod stěnu Piccolo Dain na cestu Orizzonti Dolomitici - 5b - 10 délek. nástup je přesně tam, kde končí cesta a je plot k předradě. ze začátku je traverz a pak se jde nahoru. Dalším délkou v traverzu by se nastoupilo do cesty Amazonia. Je to celkem lehké lezení, jediné co nás zdržuje jsou pomalejší dvojice před námi. V tahání se střídáme, tak nám to celkem rychle ubíhá. Není kde zabloudit, nýty po cca 4 metrech nás neomylně vedou nahoru.

 

Je pekelné vedro, do stěny už svítí slunce, takže nastoupit chce co nejdřív. Nahoře v koutku je to trochu lámavé, takže helmu určitě sebou! Poslední délka a jsme nahoře u plotu. Chvíli dáváme pauzu, tyčinku, pití a jdeme po pěšině nahoru a doprava. Pak se cesta zase větví a my jdeme opět nahoru, tentokrát doleva. Doprava by se sestupovalo dolů k silnici. Nás ještě čeká druhá 8mi délková cesta Via Le strane voglie di Amelie - 5c. Nástup k ní vede traverzem, kde je natažené lano. Začátek je docela ostrý, docela nepříjemný kout. John dává dvě délky najednou a pak se dostáváme k samotní hraně. Následují parádní dvě délky v žlábkách od vody, jsou tam i moje oblíbené plotny.

Nepříjemný je pouze štand u stromu, kde je všechno strašně lámavé. Poslední dvě délky jsou za odměnu a pohled dolů už je hodně vzdušnýýý.

Pod zadkem cca 500-600metrů. Nahoře se napojujeme na pěšinu a po ní ( celkem hnusný sestup - chce dávat bacha ) sestupujeme k pěšině od první cesty a tou až dolů k autu. U kašničky dáváme chvíli pauzu a jedeme do Arca. Tam chodíme po krámech a pak se ještě jedeme koupat. Parádní den končí u kytary s Hopovo kamarádama z Taiwanu.

Další informace o cestě Piccolo Dain - Orizzonti Dolomitici najdete zde a zde ( na topu číslo 23 )

Další informace o cestě Piccolo Dain - Via Le strane voglie di Amelie najdete zde a zde ( na topu číslo 1 )

3. Den: Po včerejšku jsme celkem unavený a tak chceme dát jenom něco kratšího, tak vybíráme oblast Transatlantico. Nejlehčí cesta je tam 3 délková 6b+, takže celkem pro nás náhul. Je to cesta Quarto Porete. Už nástup ke stěně cca 45 minut do brutálního kopce za strašného vedra prověří. Dojdeme k převislé stěně a už vím, že to bude boj. Byl to boj. První délka za 6b+ se stává bojem o přežítí a zároveň nácvikem technického lezení. Jak říká John, dojíme expresky jako v JZD. Druhá délka celkem jde, ale třetí opět stojí za to. Převislý kout a v něm spára dokonale přověří. Brouček to ani nedolézá a slaňují na našem laně dolů. Sestupujeme dolů a jedeme vyzvednout Víťu s Míšou, kteří lezou cestu co my včera. Chvíli čekáme a tak jdeme nakoupit víno a pivo do marketu. Pak jedeme na koupačku na Gardu, pak tradiční parkoviště, večere a spánek.

4.Den: Dnes jedeme na krátké cesty do oblasti Val ď Algone, celkem pěkná oblast, ale docela dost lidí, jsme unavení a tak dáváme jenom 2-3 cesty, oběd a valíme domů.