SVATOŠSKÉ SKÁLY / 19-20.7.08 /

 

V sobotu vyrážíme jen ve dvou já a Víťa. Nejdřív jedeme k Honzovi - potřebuje přestěhovat skříň. Také si od něj půjčujeme frendy, což později docela dost oceníme. Pak ještě chvíli povídáme a do Varů přijíždíme až asi ve 3. Parkujeme a čeká nás asi půl hodiny pochodu ke skalám. Při tom začíná pršet. Skály vypadají pěkně, obzvlášt Nevěsta je impozantní. Všichni lezou na Zámku, kde je i dost plno.

 Tak se vydáváme na Muzikanty. Nejdřív se musíme prodrat ostružiním a pralesem, na rozlezení si vybíráme cestu Prokopka. Ověšuji se železem a nastupuji, pod prvním zakládám 2 frendy a s úspěchem cvakám první borhák. Pak se pokračuje překrokem do spáry, kde nic není, je to všechno oblé. Ještě cvaknu rezavou skobu ve spáře a vzdávám to... Nastupuje Víťa a ten cestu po dlouhém boji a několika odsedech dává. Já si to dávám za ním na druhém. Jsme z toho trochu překvapeni, morál klesá. Obhlížíme co bysme ještě tak zkusili a vybíráme Drobivku za 4. Je tam jen jeden borhák, tak Víťa zakládá asi po metru. Tu jsme nakonec dali oba. No je dost hodin, tak to balíme a mírně rozladěni jdeme do hospody. Tam sedíme asi 10 minut a nikdo si nás nevšímá, pouze vedle sedící Rusové mají plný stůl jídla a pití, jinak 4 stoly nemají ani pití, ani jidelní lístek, tak se zvedáme a na cestu otvíráme poslední plechovku piva. Nakonec se najíme někde ve Varech. Pak se přesunujeme k Mekovi na chaloupku, kde se griluje a čeká se na Šamana, který se vsadil, že tam z Plzně doběhne - cca 70km!!! No Mek ho vyzvedával, uběhl asi 40km. Stejně zaslouží obdiv, ale sud piva prohrál.

Jdeme do hospůdky, kde nás vítají místní štamgasti, připravená místnost a stůl na ping-pong! Zábava na celý večer a skoro celou noc... Hrajeme obíhačku a čtyrhru. všechno o kořalky. Hraje s náma i výčepák, který sotva stojí na nohou, ale skoro všechny nás poráží. Závěrečný zápas kdy nastupuje Čína ( já a Mek ) proti Vietnamu ( Kamil a Michal ) je zlatý hřeb všech zápasů. Rozhodčího a komantátora dělá Jelen. Zhruba v půlce, za stavu 1:0 na sety pro Vietnam přichází jeden z místních a hned dělá Číně kotel - každý vítezný míček se s náma objímá a doslová nás vyhecuje, že zápas otáčíme! Pak už se věnujeme jen problémům v Afice, řešíme politickou sitaci na Blízkém východě. Debata se stává stále hlasitější, nejlepší argument pronáší onen fanoušek z ping-pongu "Všichni o tom víte hovno - Mek vám to vysvětlí" jojo, Meka si opravdu dost oblíbil. No po 2202 pražcích se dostáváme do chaloupky v půl 6 ráno...V neděli vstáváme tak různě, někdo až ve 12, po snídani jedeme ještě vylézt něco na Polínko, ale opět to po včerejší noci není ono. Dáváme pár cest a jedeme domů.